یه صبح دیگه شروع شد و من با چشمام میتونستم همه چیزو ببینم، رفتم جلوی آینه و ماتم برده بود. نمیدونم چرا ولی حال عجیبی داشتم. صبحونه رو رفتیم خونه بابام. آخه شب قبلش داداشم زنگ زد گفت بیاین که کله پاچه بخوریم! منم که عاااشق کله پاچم.

یعنی فکر کن با چه ذوقی پا شدم ازخواب !!!

کله پاچه رو که بقیه خوردن و منم نون و پنیر . یه همچین آدم ساده زیستی ام من ! داشتم چایی میخوردم که بابام اومد و یه سیب سرخ رو با یه دستمال نمدار پاک کرد و داد بهم، گفت ببین چقدر خوشگل و سرخه.

منم گرفتمش و سریع گوشیمو برداشتم تا ازش عکس بگیرم، گوشیم 10 درصد شارژ داشت ولی من موفق شدم چندتایی ازش عکس بگیرم.

وقتی سیب توی دستم بود چرخوندمش دیدم یه سوراخ کوچیک روشه و سیاه شده، اومدم عکس بگیرم یجوری که اون نقطه سیاهه پیدا نباشه. سیب رو گرفتم جلوی پایه گلها تا پس زمینه خوبی داشته باشه و . چییلییییک ! یه عکس تقریبا هنری و باحال گرفتم.

نزدیکای ساعت 9 اومدم خونه و گوشیمو زدم توی شارژ تا روشن بشه آخه 3 تا عکس که گرفتم یهو خاموش شد و ضدحال زد! عکس رو انتخاب کردم که استوری کنم و طبق معمول فیلترشو عوض کردم تا جذاب تر بشه.

هی فکر کردم چی بنویسم که به دل بشینه که یهو این جمله اومد توی ذهنم: "خدای من همچون بوی عطر سیب سرخ دلبری میکند." دکمه ارسال رو زدم و استوری رو گذاشتم.

اینکه چه بلایی سر سیب اومده تا الان رو نمیدونم چون بعد از اینکه عکس گرفتم همونجا روی اوپن آشپزخونه گذاشتم و اومدم خونمون. یجورایی اون لحظه هم دلم سیب نمیخواست هم انگار دلم نمیومد بخوام پوستشو بِکَنَم و قاچش کنم. 

قبل اینکه بذارمش روی اوپن گرفتمش نزدیک دماغم و چند تا نفس عمیق کشیدم تا بوی عطرشو حس کنم. خیلی بوی خنکی داره بوی تازگی و بوی زندگی میده. خب خیلی شاعرانه شد بسه دیگه!

ولی راست میگم من واقعا از بوی میوه ها لذت میبرم که یکیش سیبه و اون یکی بِه که بوی فوق العاده ای داره!

بعد از اینکه عکس رو گذاشتم استوری یهو این اومد به ذهنم که قطعا هیچکس شاید نفهمه که اونطرف سیب خرابه و سیاه شده! چون من از طرف خوشگل سیب عکس گرفتم.

این حکایت زندگی خیلی از آدماست که هر چی میبینیم و زود باور میکنیم. بعضی وقتا هی میگردیم توی اینستا و منتظریم که ببینیم کی چی میخوره چی میپوشه! کجا میره چیکار میکنه! چند سالشه؟! چی خریده؟! چند تا بچه داره؟ و هزارتا چیز دیگه که خودمون رو درگیرش کردیم و فکر میکنیم طرف زندگیش گل و بلبله و همش با پول و ماشین آخرین سیستم و خونه آنچنانی داره خوش میگذرونه.

آخه چرا 1 درصد هم احتمال نمیدیدم که پشت اون عکس خوشگل و جذابی که  از سفره ناهار و شامش میذاره شاید کلی غم و غصه توی دلش داره که صداشم درنمیاد! پشت اون عکسی که توی تولد با شوهرش میذاره، بحث و دعوای قبلشو عکس نگرفته .

پس لطفا هر عکسی دیدید حسرت نخورید. هر کسی مشکلات زندگی خودشو داره مثل همون سیبی که امروز من عکسشو گرفتم و با کلی فیلتر و پشت زمینه رنگی رنگی تغییرش دادم.
سیب های سرخ همیشه سالم نیستند میشه لکه سیاه داشت ولی به هیچ

نداد.

والسلام.

.

به وقت #29 دیماه

سیبکس نشون

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها